Sipariş İşlemleri

Bu sayfayı sizleri sipariş süreçlerimiz hakkında bilgilendirmek için hazırladık.

Ürünlerimiz yerel, bölgesel ve iklim kuşağımıza uygun diğer diyarlardan bahçelerimize adapte ettiğimiz ehli ve yabani 300’den fazla bitki türünü kapsamaktadır. Bitkilerimizin yaprak, sap, kök, çiçek ya da meyve gibi tüketilen bölümleri ideal koşullarında olgunlaşıp hazır hale gelir gelmez Ham ve Tazeler, Dönüştürülmüşler ve Sıradışılar kategori başlıkları altında web sayfamız ya da sosyal medya üzerinden duyurulmaktadır. Websayfamızdan E-bültenlerimize üye olarak ürünlerimizle ilgili düzenli bilgi edinebilirsiniz.

Ürünlerimiz sınırlı miktarda olduğu için gönderilerimizi sipariş sırasına göre hazırlamaktayız. Tekliflerimiz bahçelerimizdeki, kilerimizdeki ve mahsenimizdeki stoklarla sınırlıdır. 

Siparişlerinizi, bahçelerimizde ve köyümüzde yetişen kavak, günlük, çınar ve boya ağaçlarından yapılan küçük, orta ve büyük boy ahşap kasalarımızda gönderiyoruz. Bahçelerimize 50km’den uzak olan mesafelere en düşük gönderi miktarımız küçük boy kasamızdır. Bu yolla yüzlerce kilometre uzağa gönderdiğimiz malzemelerin en azından bir ailenin haftalık temel ihtiyacını giderecek miktarda olmasına aracı olmuş oluyoruz. Ekonomik olarak tek bir kavanoz da olsa, bir kasa da olsa uzun yola dayanması için bir gönderinin hazır hale getirilmesi önemli ölçüde zaman, işçilik ve malzeme gerektiriyor. Dolayısı ile, örnek olarak İstanbul, Ankara, Bursa ya da İzmir’e bir kavanoz ya da 3kg portakal göndermek yerine en az küçük boy kasamızı gönderiyoruz. Ekolojik ayak izimizi bu yolla olabildiğince azaltabilmeyi amaçlıyoruz. Tavsiyemiz, ideal olarak siparişlerinizi genişletilmiş aileniz, yakın çevreniz ve ya kuracağınız küçük bir Gıda Topluluğu aracılığı ile gerçekleştirmeniz. Bu yolla gerek temel ihtiyaçlarınızı gidermek için sevdiklerinizle birlikte hareket etmenin zenginliğini yaşayabilir gerekse birim kargo maliyetlerinizi düşürmüş olabilirsiniz.

En düşük gönderi miktarının kasa ebadına uygun olması, aşağıda belirtilen içten içe ebatlara uygun sipariş ve istif yapılması anlamına gelmektedir.*

Siparişlerinizi, ödemenizi takip eden ilk kargo günümüzde hazırlayıp anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo ile adresinize gönderiyor ve sizi SMS ile bilgilendiriyoruz. Kasanızı doldurulmak için gereken ürün miktarı ve istifleme konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda size e-posta aracılığı ile yol gösteriyoruz. 

Verdiğiniz siparişlerle besin değeri yüksek ürünleri üretme ve sizlere ulaştırma heyecanımıza heyecan katıyorsunuz. Diğer yandan İşlevsel Ormanlar tasarlama, kurulum, bakım, yönetim ve yaygınlaştırma hayalimize doğru öz kaynaklarımızla ilerlememize destek oluyorsunuz.

Covid-19 nedeni ile kargo süreçlerinde yaşanan yoğunluk ve alıcı şubelerde yaşanan aksaklıkların olabildiğince önüne geçebilmek için kargo günümüzü geçici olarak haftada bir Salı olarak değiştirdik. İstisnai durumlarda yardımcı olabilmemiz için yasamibesle@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Normal koşullarda kargolarınız ertesi gün elinize ulaştırılıyor. Kargo bedelini kasanız elinize ulaştığında kapıda Yurtiçi Kargo görevlisine yapıyorsunuz.

Hesap Bilgilerimiz:
Süleyman Alp Pir Hesabı

Türkiye İş Bankası, Köyceğiz Şubesi,
Hesap No: 0291734, Şube No:3630                                          
IBAN No:TR48 0006 4000 0013 6300 2917 34

Ödemenizi EFT ya da HAVALE ile gerçekleştirdikten sonra ödeme bilgisini bizimle paylaştığınız günü takip eden kargo günümüzde ürünlerinizi Yurtiçi Kargoya teslim ediyoruz.


Kasa Türleri: Kasa Ölçüleri:
Küçük boy kasa: En 30 cm, Boy 33 cm, Yükseklik 20 cm
Orta boy kasa: En 35 cm, Boy 47 cm, Yükseklik 20 cm
Büyük boy kasa: En 35 cm, Boy 48 cm, Yükseklik 30 cm

* Sipariş ve istif süreçleri ile ilgili yardım almak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kapıda alıcı ödemeli kargo hizmet bedelleri için tıklayınız

Soru ve yorumlarınızı yasamibesle@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.